Venkovní podlahy

Úvod » Služby » Venkovní práce » Venkovní podlahy

Nabídka venkovních dlažeb je v současné době velmi široká a proto je potřeba dobře zvážit jaký typ venkovní dlažby je pro požadovaný účel ten nejvhodnější. Vhodně vybraná dlažba je působivým dekoračním prvkem, který místu dodává finální vzhled. Ale je potřeba, aby také správně plnila svou funkci.

Zámková dlažba

Jde o betonovou dlažbu vyrobenou technologií vibrolisování či vibrolití. To ji dává téměř výjimečné vlastnosti. Zámková dlažba je pevná, má uzavřený povrch, je mrazuvzdorná, odolná chemikáliím, má výbornou adhezi i otěruvzdornost, a také dlouhou životnost. Právě tyto vlastnosti ji dávají možnost tak širokého užití. Připočtete-li ještě nosnost zámkové dlažby, která se odvíjí od její síly, a v nejsilnějším provedení může být použita i pro parkoviště kamiónů, tak další takovou najdete jen stěží. Charakteristické pro zámkovou dlažbu je její spojení na zámek, které zaručuje, že se nerozjíždí a je mimořádně stabilní.

Epoxidová pryskyřice

Nejznámější jsou lité podlahy na bázi epoxidových pryskyřic, které se nanášejí na hotovou betonovou podlahu. Protože jsou velmi tenké (do 5 mm), musí být podklad hladký a rovný, nelze je tedy použít jako vyrovnávací vrstvu. Jsou příjemné na dotek a výborně izolují. Podle použitých druhů pryskyřic se vyznačují různými vlastnostmi. K nejdůležitějším patří odolnost vůči chemikáliím, tvrdost, dobrá otěruvzdornost, dlouhá životnost. Mohou mít antiskluzovou úpravu, kterou vytvoří malé křemičité částice přimíchávané do pryskyřice.

Marmolit

Pro dekorativní úpravy soklů a zvýraznění některých ploch nabízíme oblíbenou kamínkovou omítku. Většina odstínů je vyráběna z drceného přírodního mramoru, proto působí dojmem kamene.
Používá se nejen na solky, podlahy, ale i na zateplovací systém. Marmolit nabízí řadu výhod, je vysoce mechanicky odolný, snadná údržba, omyvatelnost. Nabízen je v různe hrubosti.

 

 

Zpracovávám...